OPIS   DOMU,   PARKU   I   OKOLICY

   Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny posiada łącznie 93 miejsc noclegowych w dwóch budynkach: w zabytkowym pałacu (62 miejsc w 19 pokojach, z których 12 posiada własną łazienkę z prysznicem, WC i umywalką; w 7 pokojach są tylko umywalki) i w nowym budynku (31 miejsc w 12 pokojach; łazienki z WC, umywalkami i prysznicami są wspólne; w jednej z łazienek na I ptr. jest wanna; w pokojach są umywalki, z wyj. pok. nr 6 i 7).

   W pałacu znajduje się kaplica z Najświętszym Sakramentem, sala konferencyjna (na I ptr.), kawiarenka i stołówka (na parterze), miejsca do spotkań w małych grupach, dwa tarasy (na parterze i I ptr.) - zob. opis domu.

    Na terenie należącym do Domu Rekolekcyjnego jest ogrodzony parking, miejsce na ognisko albo grilla, oraz 9 ha zabytkowy, piękny park - zob. opis parku. Powstała pierwsza część placu zabaw dla dzieci.

   Dom tworzy ciszę i kameralną atmosferę. Najbliższa okolica jest enklawą zieleni (ponad 30% powierzchni Gminy to lasy), czystego powietrza i dobrej wody pitnej, licznych jezior, wyjątkowej fauny i flory oraz pięknych krajobrazów.


   Odległości od Ośrodka

   - sklepik spożywczo - przemysłowy: 300 m,
   - boisko do gry w piłkę nożną: 200 m,
   - najbliższe jeziora: 900 m (jez. Rościńskie) i 2000 m (jez. Budziszewskie); polecamy wyprawy (rowerami albo samochodem) i wypoczynek nad jeziorami Karolewskim, Lipka, Lisówka i Włókna,
   - poczta w Skokach: 2,5 km,
   - Ośrodek Zdrowia i apteki w Skokach: ok. 3 km.

   Skoki i Rościnno z lotu ptaka
- Galeria Gminy Skoki