DOJAZD

   Dojazd samochodem
   Przy wyjeździe z Gniezna w kierunku Poznania, należy skręcić w prawo, kierując się - zgodnie z drogowskazem - na drogę nr 197 na Kiszkowo, a w Kiszkowie na Sławę Wielkopolską. Za Rejowcem dojeżdża się do drogi nr 196 z Poznania do Wągrowca. Tam trzeba skręcić w prawo, kierując się na Wągrowiec.
   W Skokach należy przejechać prosto przez skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną i po ok. 400 m (droga lekkim łukiem skręci w prawo) będą po lewej stronie ulicy drogowskazy do Rościnna i do Archidiecezjalnego Domu Rekolekcyjnego.
   Należy jechać 2 km tą asfaltową drogą, nie skręcając w las na drogi gruntowe (przejeżdża się przez mostek, potem po 150 m skręca w prawo, 700 m prosto - po ok. 550 m będzie tablica "Rościnno", potem skręca się w lewo i po ok. 200 m rozpocznie się teren zabudowany; po lewej stronie widoczny jest park Domu Rekolekcyjnego, a potem oznakowana brama wjazdowa. Samochód można zostawić na naszym parkingu.

   Wjeżdżając do Skoków od strony Wągrowca, dojeżdża się do drogowskazów na Rościnno dopiero po ok. 1 km. Najpierw mija się stację benzynową, po kilkuset metrach znak ograniczenia prędkości do 40 km/h i zaraz potem dojeżdża się do drogi na Rościnno.

   Dojazd PKP
   - Szukanie połączeń PKP w internecie.
   Ze Stacji PKP w Skokach do Rościnna są 3 km. Linia kolejowa jest całkowicie zmodernizowana i czynna od grudnia 2011 r.

   Dojazd PKS
   W Rościnnie nie ma przystanku PKS. Należy wysiąść na przystan- ku autobusowym na rynku głównym w Skokach, skąd są 2,5 km do Rościnna.
   Rozkłady jazdy autobusów (z orientacyjną odległością do Skoków):
- PKS Bydgoszcz                   - 88 km
- PKS Gniezno                      - 43 km
- PKS Poznań                       - 38 km
- PKS Wągrowiec (z PKS Piła)  - 18 km

   Zob. również rozkład jazdy PKS na stronie internetowej Gminy Skoki.

O NAS    HISTORIA    OPIS

TURYSTYKA    KONTAKT